Prof. Dr. Deniz İşcen estetik bilgi sitesi.

Yüz Estetiği Hakkında Sık Sorulan Sorular

Yüz Estetiği Hakkında Sık Sorulan Sorular

Yüz estetiğinden anlaşılan ne olmalı ?
Burada amaç yüzü tamamen değiştirmekten çok, yüz içindeki bölümlerin birbiri ile uyumunu sağlamaktır. Söz gelimi büyük bir burnu küçültmek,yanakları doldurmak,aşırıyorgun göz kapaklarını düzeltmek bu amaca yönelik girişimlerdir.

Yüz estetiğine nasıl başlanmalıdır ?
Gençlerde birbirleri ile uyumsuz olan yüz elemanlarını daha dengeli hale getirmek. Orta yaştan sonra yaşlanmanın ilk belirtilerini basit dolgular ve botoks enjeksiyonları ile azaltmak. Daha sonraki yıllarda ise gerekli ameliyatlar ile yüze girişimlerde bulunmak, yüz ifadesine olumlu katkılar sağlar.

Yüze gençlik ifadesi ne anlama gelir ?
Öncelikle yüz derisinin canlı ve diri görünümüdür. Bu yüzeysel kırışıklıkların olmaması ve deri altı destek dokusunun sağlamlığı ile sağlanır. Ayrıca yüzde çöküntü alanlarının olmaması, göz çevresindeki parlaklık yüze daha genç bir ifade verir. Göz kapakları ve ağız köşesinin düşüklüğü yüzde yorgunluk ifadesinin diğer bulgularıdır ve bunlar ameliyat ile düzeltilebilirler.

Yüz gençleştirmede herkes aynı işlemler mi yapılır ?
Hayır. Her kişinin yüz yaşlanmasının farklı özellikleri vardır. Yapılan enjeksiyonlarda, planlanan ameliyatlara kadar her bireye ayrı girişim kombinasyonları uygulanır.

Botoks enjeksiyonu yüz ifadesini değiştirir mi ?
Yüzün anatomik özellikleri iyi incelenerek yapılan düşük doz botoks enjeksiyonları, yüz ifadesinde değişikliğe yol açmaz. Kaldı ki istenmeyen ifade değişiklikleri de ters enjeksiyonlar ile düzeltilebilir.

Yorum Yok

Yorum Yazın