Prof. Dr. Deniz İşcen estetik bilgi sitesi.

Yüze Yağ Enjeksiyonu

Yüze Yağ Enjeksiyonu

Yüze yağ enjeksiyonu yüzün zamanla veya zayıflama ile kaybettiği derialtı desteğini oluşturmak amacı ile yapılır. Bu işlemden sonra yüzde özellikle göz çevresi ön plana çıkar, deride canlanma görülür ve parlar.

Bu işlemde yağ dokusu, lokal veya genel anestezi altında hastanın kendisinden ve özellikle kilo verirken isteyipte veremediği “Diyete Dirençli” bölgelerden alınarak santrifüje edilir ve katı kısmı yüzdeki gerekli bölgelere enjekte edilir.

Yağın alındığı ve verildiği yerler olan giriş deliği bölgelerinde kalıcı iz oluşmaz. Yağ fazlasını şartlar uygunsa 1 yıl kadar saklamak ve tekrar enjekte etmek mümkündür. İşlemi tekrar ederek sonucu daha kalıcı hale getirmek önerilen bir durumdur. Alınan ve verilen yağ hacmi sentetik dolgulara göre oldukça fazla olduğundan ve vücüt buna ödemle cevap verdiği için 1 hafta – 10 gün süren ödemeler oluşur. Bu ödem 3. – 4. günlerde en fazla düzeydedir. Giderek azalır, bu yüzden hastaya yüksek yastıkta yatmak, yüzüstü uyumamak gibi önerilerde bulunulur.

Yorum Yok

Yorum Yazın