Prof. Dr. Deniz İşcen estetik bilgi sitesi.

Yüze Yapılan Sentetik Dolgu Maddeleri

Yüze Yapılan Sentetik Dolgu Maddeleri

Yüzdeki ilk burun yanak çizgilenmesi, alın ve kaş arası çizgileri doldurulması gereken bölgelerdir. Özellikle kaş arasındaki derin çizgi, eş zamanlı yapılan botoks enjeksiyonları ile kaş çatma engellenerek doluşulduğunda yeniden oluşmaz. Bu maddeler genellikle sentetik, hazır ve zamanla eriyebilen maddelerdir. Bilinen bir yan etkileri yoktur. Alerjinin çok nadir görüldüğü bildirilmiştir.

Bu enjeksiyonlar lokal anestezik krem sürüldükten sonra bir süre bekelenerek yapılır. 1-2 saatlik hafif şişlik ve kızarıklık dışında bir sorun yaratmazlar.

Birim miktarları 1 veya 1,5 cc olarak hazırlandığından fazla dolgu gereken durumlarda birkaç adet kullanılabilir, ancak daha fazlası gerektiğinde yağ dokusu daha iyi bir seçim olabilir.

Dolgu maddeleri içeriğine göre 1 yıl civarı yüzde kalır. Giderek artan emilime vücudun cevapsal kollajen yapımı eşlik eder. Her enjeksiyon sonunda %20 lik bir hacim geride kalarak birikici bir etki oluşturur. Enjeksiyon tekrarlanmak istemezse, kişinin yüzünde başlangıç halinin gerisine giden bir görüntü oluşmaz.

Yorum Yok

Yorum Yazın